Akdeniz Yeşillikleri Salatası Tarifi

akdeniz yesillikleri salatasi 300x281 Akdeniz Yeşillikleri Salatası TarifiMutfaksal vaziyetler olarak salata tarifleri kategorisine Akdeniz Yeşillikleri Salatası ile devam edeceğiz Akdeniz Yeşillikleri Salatası için gereken malzemelerin listesi şu şekilde sıralanmaktadır;

  • 1 demet marul veya kıvırcık
  • 2 adet orta boy domates
  • yarım su bardağı konserve mısır

Akdeniz Yeşillikleri Salatası için gereken malzemelerin listesini hazırladığımıza göre tarifimizi vermeye başlayabiliriz. Salata kasemizin içine, iyice temizleyip süzdürdüğünüz yeşillik malzemenizi elinizle parçalayarak yerleştirelim. Domatesleri istediğiniz büyüklükte doğrayarak üzerine ilave edebilirsiniz. Varsa ve de severseniz mısır tanelerini de serpiştirelim ve sosumuzu salatanın üzerine gezdirelim.

Sosu hazırlamaya başlayalım. Şimdi sıra sosumuzu yapmaya geldi; derin 1 kasenin içine hardal, sirke, limon suyu, tuz ve karabiberi koyup, 1 çatalla çırpmaya başlayalım. Sonra da üzerine az az zeytinyağını ilave edelim, hep karıştırmaya devam edelim. En sonunda ılık suyu yine az az ilave ederek sosu karıştırmaya devam edelim.

yonetici